Občasné potíže nevadí

Každý, kdo podniká, ví nebo by aspoň měl vědět, že si nebude vždy jen spokojeně vydělávat. Stejně jako zisky totiž provázejí soukromé podnikatele i ztráty, a tak se období hojnosti mohou střídat i s obdobími, v nichž se nedaří a v nichž je tedy i peněz pomálu. Pokud jsou vůbec nějaké. A když podnikatelé s touto neúprosnou realitou počítají, měli by také vědět, kde peníze v případě potřeby vzít. Kde získat prostředky na obživu i na dotování podnikání, pokud se zrovna moc nevydělává. Kdyby to totiž nevěděli, mohli by být finanční tísní zaskočeni, a to by nebylo dobré.

Ale kde mají brát soukromí podnikatelé peníze, když si je právě nevydělají? Na rozdíl od státního sektoru přece nemohou doufat v to, že by je podpořil tatíček stát z naší společné kasy! Podnikatelé sice slouží státu k jeho naprosté spokojenosti jako dojné krávy, ale opačně to nefunguje; když potřebují podnikatelé peníze, stát nehne ani prstem.

mince v truhličce

A od koho ještě by se daly potřebné finanční prostředky sehnat? Vlastně už jedině od těch, kdo je lidem v podobné situaci půjčují. Od toho tu máme banky a nebankovní společnosti. A je na podnikatelích samotných, aby si mezi těmito a mezi jejich nabídkami vybrali to nejlepší.

A co je to nejlepší? Docela často hypotéka bez registru nabízená nebankovní společností.

dolarové bankovky

Proč právě ta? Proč ne třeba nějaká bankovní půjčka? Někteří podnikatelé už na tuto otázku odpověď znají. A těm ostatním ji prozradím. Je to tak jednoduše proto, že banky půjčují jenom těm, kteří splní jejich náročné požadavky. Tady je třeba mít velké příjmy, tady jsou nutností čisté registry dlužníků. Bez toho to nejde, bez toho žádný podnikatel bankovní půjčku nedostane. Zatímco u nebankovní hypotéky se i pak uspět dá. Protože u té se ručí za splácení nemovitostí. A kdo je schopen dát do zástavy nemovitost, rád unikne složitému bankovnímu prověřování, po kterém hrozí často odmítnutí.

Comments are closed.