Pozor na nečistoty!

Všichni se denně setkáme s několika bakteriemi a několika nečistotami, všechny jsou kolem nás prakticky denně a každou sekundu i minutu. Ovšem nejen to, kolem nás se vyskytují i například různí roztoči a prach, různá smítka a cokoliv podobného. Tato smítka se nám dostávají do organismu, dostávají se nám na tělo, do kůže a podobně, ale nedá se jim tak úplně vyhnout. Vždy se s něčím takovým setkáme, i kdybychom uklízeli každou hodinu to samé a pořádně. Nedá se tomu vyhnout, ale dá se tomu trochu předejít a zmírnit následky a ten nápor, který na nás číhá na každém rohu. Uklízet je totiž velmi důležité a nikdo by neměl na úklid zapomínat, protože je to pro naše zdraví velmi důležité.

úklid

Uklízení navíc děláme pro sebe, a ne pro někoho jiného. Uklízíme pro svoje zdraví, ať nejsme zbytečně nemocní. Pak, když máme už děti, tak samozřejmě uklízíme i pro jejich zdraví, a hlavně také proto, aby se nám v našem bydlení žilo hezky a příjemně. Uklízení by mělo být pro každého naprosto běžné a normální. Pojďme se podívat, kde všude byste doma měli uklízet. Samozřejmě byste měli uklízet tam, kde je nejvíce bakterií, tedy na toaletě a v koupelně, kde se setkáváte s více lidmi v domácnosti, a to na WC a například ve vaně či v umyvadle. Toto jsou místa, která byste měli dezinfikovat a snažit se odstranit hlavně bakterie.

dezinfekce

Bakterie se mimo to vyskytují také samozřejmě například v takovém bazénu. Tam bakterie a další nečistoty odstraníte jednak chemicky, jednak také například ručním bazénovým vysavačem, který se postará o nečistoty na dně bazénu. Pozor ale na to, bakterie jsou například i v kuchyni, a to hlavně ze syrového masa a zeleniny či ovoce. Jak maso myjete, kapičky vody, které odstřikují, na sobě mají právě ty bakterie. Proto byste často měli čistit kuchyňské plochy a dřez. Snažte se také věnovat velkou pozornost zaprášeným místům a své posteli, ať vám tam neřádí roztoči. Snažte se ji vysávat a měnit dostatečně často povlečení a prostěradlo. Navíc každé ráno byste měli nechat peřinu někde vyvětrat, na posteli je to nejhorší.

Comments are closed.