Jak si udržet doma pořádek, když máte minimum času a úklid z duše nesnášíte!


Nemáte příliš volného času, když přijdete domů, máte pocit, že u vás vybouchla bomba? Dá se pořádek v domácnosti udržovat, i když na úklid nejste? 

Jak si udržet doma pořádek, když máte minimum času a úklid z duše nesnášíte! 

Doma se vám kupí nepořádek, všude máte poházené věci, ale nestíháte všechno uklidit? To se stává řadě lidí, zejména v domácnosti s dětmi, je problém s neustále se hromadícím nepořádkem běžný. Pokud ale nechcete volné dny trávit tím, že budete doma běhat s vysavačem, prachovkou a do toho se budete snažit všechny věci přerovnat a uložit na místo, musíte si najít systém, díky kterému se vám už nestane, že by to ve vaší domácnosti vypadalo, jakoby vám doprostřed obýváku spadla bomba. Jaké triky využít a přitom úklidem netrávit všechen ušetřený volný čas? 

poházené papírky

Organizujte ukládání věcí 

Víte, že právě poházené věci všude po bytě, působí na oko tak, že doma máte neuvěřitelný nepořádek? Důkazem toho bývají nejčastěji právě dětské pokoje. Často stačí jen uklidit všechny věci na své místo, poskládat věci, dát je do skříní nebo na věšák, hračky stačí odklidit na své místo a je doma o poznání větší pořádek. Pokud po příchodu domů odložíte věci všude okolo a nelámete si hlavu s tím, zda jsou na svém místě, vytváříte si kolem sebe zbytečný chaos a nepořádek. Přitom to jde dělat úplně jinak. Stačí věci dát na místo, můžete si pomoci tím, že se naučíte každou věc, kterou zrovna držíte, dát tam, kam opravdu patří. Seřazené věci, které jsou úhledně na daném svém místě, vypadají lépe a už na první pohled to u vás doma bude vypadat hezky. Pomoci mohou i nejrůznější organizéry, úložné boxy nebo poličky. Naučte se rovněž mít doma jen takové věci, ke kterým máte vztah, které opravdu používáte. Zbytečnosti, kterých si normálně ani nevšimnete, vyhazujte nebo darujte, případně je uložte do sklepa, aby vám doma nezavazeli. 

rozlité kafe

Uklízíte každý den? 

Přijde vám to jako nesmysl? Přece nebudete uklízet každý den, když na to vůbec nemáte čas nebo jste po práci unavení. Jenže není úklid jako úklid, každý den rozhodně nemusíte dělat generální úklid, nemusíte každý den vytírat ani vysávat, nemusíte běhat s hadrem. Ale když si najdete během každého dne byť jen deset minut na rychlý úklid, budete tak udržovat pořádek v bytě průběžně a tím pádem se nebudete muset pak zbytečně trápit několikahodinovým úklidem třeba o víkendu. 

Najděte si proto čas na utření stolů, linky nebo na umytí toalety, pak ukliďte volně poházené věci na jejich místo. Když to uděláte takhle každý den, úklid už pro vás nebude představovat takovou zátěž. Naučte se doma také hodně větrat, provoňte byt třeba vonnými svíčkami a vaše domácnost bude jako z cukru, i když si s tím dáte minimum práce.