Vzhůru do nejlidnatější metropole Evropy

Nevíte kam vyrazit? Zkuste Moskvu, na pobyt budete ještě dlouho vzpomínat.

Letiště

Pokud využijete možnost cestovat do Moskvy přímým letem z letiště v Praze, můžete to zvládnout i za dobrou cenu, pokud si pořídíte letenky praha moskva, které vás dopraví na mezinárodní letiště Šeremeťjevo. Máte příležitost vidět největší letiště v Rusku.

Letiště leží 29 km severozápadně od centra Moskvy. Po velké modernizaci má 6 terminálů. Spojení s Moskvou je realizováné vlakem a autobusem a trvá nejdéle 50 minut. Letiště je domovem největší ruské společnosti Aeroflot a několika dalších společností. Ročně zde projde kolem 50 milionů cestujících.

Moskva1

Počasí

Podnebí je mírné kontinentální. Zima přichází v polovině listopadu a vydrží do konce března. V zimně přichází pravidelně několika denní období velkých mrazů, kdy teplota padá pod -20°C. Jaro a podzim mají krátkého trvání. Léto je krásné a dlouhé. Můžete si ho zpravidla užít od poloviny května do začátku září.

Teplotní rekordy: -42,1 °C z 17.1. 1940

+39 °C z 29.7. 2010

Moskva3

Zeměpisná poloha

Moskva leží v průměrné nadmořské výšce 156 m n.m. v kopcích mezi řekami Volhou a Okou, na řece Moskva, která se vlévá do Oky a ta následně do Volhy. Řeka Moskva protéká městem v délce 80 km a je široká do 200 m. Do Moskvy se v katastru města vlévá mnoho malých přítoků, které byly většinou kanalizovány.

Hranice města je z větší části tvořená dálničním okruhem dlouhým 109 km, ale jak se město postupně rozrůstá, dostává se i za něj. Samotná Moskva má 1100 km2 a asi třetina plochy je zeleň. Je zde také přes 500 rybníků. Zeleň je také v blízkém okolí města a slouží obyvatelům jako místo pro odpočinek, kam jezdí celé rodiny a děti si užijí na mnoha zajímavých atrakcích.

Obyvatelstvo

V Moskvě žije asi 92 % Rusů, zbytek tvoří Ukrajinci, Tataři a Arméni.

Comments are closed.