Do Říma levně

Poměrně velkou část rozpočtu určeného pro financování dovolené vždy spolkne úhrada cesty. Ale je tady možnost, jak ušetřit. Stačí k tomu vybrat dobrou destinaci a potom najít společnost, u které bude praha řím letecky Levneletenky za dobrou cenu. V tomto případě se dá vhodnou volbou nákupu letenek opravdu ušetřit a získané peníze použít například ke kulturnímu vyžití v Římě, kterého je opravdu široký výběr.

roma2

Pár typů, kde utratit peníze:

• Ice Club je jedno z mnoha zajímavých míst k občerstvení. Všechno je zde v ledu. Drinky budete mít z ledových skleniček dokonale vychlazené. Příjemný personál vás bude obsluhovat jako celebritu.

• Na nejlepší pizzu ve městě si můžete zajít do podniku zvaného La Dolce Vita na turisty oblíbeném náměstí Piazza Navona.

• V noci to v Římě žije. Do italské metropole se sjíždí zpěváci a kapely z celého světa. Po celý rok jsou nějaké hudební festivaly. Hodně populární je i jazz a má zde mnoho klubů.

roma3

• Pokud patříte k lidem, co nevydrží projít kolem památky, aby si ji nezašli prohlédnout ze všech stran, určitě si vyhraďte alespoň jeden den pro návštěvu Vatikánu. Vatikánská muzea ukrývají hotové poklady a Sixtinská kaple je opravdovým skvostem.

• Jestliže chcete provětrat peněženku, můžete zavítat do některého z butiků v centru města. Módní oblečení je kvalitní a pěkně drahé. Pokud je to i na vás moc předražené, zajděte si do obchodních center, móda se vám tam také bude líbit, a navíc ještě ochutnáte místní speciality a ceny jsou v mezích únosnosti.

• Italové mají v oblibě starožitnosti a na obchůdky plně krásného a křehkého porcelánu nebo křišťálu, starého nábytku, lamp nebo koberců, narazíte na každém kroku. A stejně tak si můžete někde opodál koupit kvalitně vyhotovené repliky starožitností za dostupnější ceny.

Navštívit Řím je dnes díky příznivým cenám letenek snadné a cestování se tak stává dostupné pro každého.