Kde bydlet?


Zatím to stačí. Na chlubení před kamarády na nějakém srazu, proč ne. Jenže přichází věk, s ním třeba svatba, dítě a tak dále. Najednou přichází nový poznatek. Staří a mladí spolu bydlet nemohou, a proto je třeba si nějaké bydlení obstarat a rodný dům opustit. Je to hezký plán, proč ne a ve spoustě případů souhlasí i rodiče. Jenže kde sehnat peníze na takové bydlení. Protože zadarmo to prostě nelze. A čekat na výhru v nějaké loterii je poněkud ošidné.

pytel peněz

Když chce někdo bydlet, musí na to mít. A ušetřit si poctivou prací je výborný nápad, leč jaksi v našich končinách nerealizovatelný. Než by poctivě pracující člověk ušetřil potřebnou částku, a ta zřídkakdy bývá pouze šestimístná, nejde-li o nějako zříceninu, byl by v důchodu. Pokud vůbec. Proto se na svět náš vezdejší dostaly různé společnosti, které jsou ochotny bydlení financovat ze svého. Samozřejmě, že ne z nějakého pocitu pomáhat, ale aby na tom založily svou prosperitu. A nouzi nemá ani jedna z nich. Je to normální a běžný obchod. A říká se mu hypotéka. Já ti půjčím milion nebo dva, a ty mi vrátíš co sis půjčil plus procenta navíc. A je to.

kalkulačka s bankovkou

K pochopení není třeba mít vysoké IQ. Na to stačí selský rozum. Co už však moc nebere je to, že ten, kdo vám půjčí, musí si také ověřit, zda na to vrácení budete mít. To, že ručíte vlastně tím domem či bytem se jaksi moc nebere v potaz. Půjčit si člověk může vlastně v kterékoli bance, která takové hypotéky poskytuje, což je vlastně skoro každá. Ovšem může se stát, že bude hypotéka z jakéhokoli důvodu zamítnuta. Banka nemá povinnost půjčku poskytnout. Proto je třeba zkusit jiné řešení, totiž nebankovní hypotéku. Principiálně jde o stejnou věc, jen postup se někdy dosti razantně liší. V našem případě to bude rychlost a výhodné úroky. A to všechno by mělo upřednostnit tuto hypotéku před jinou, uzavřenou někde v jiné bance.