Bez tiskárny se dnes nebodejte téměř žádná domácnost

Počítačová tiskárna se řadí mezi periferie a mnozí lidé ji považují za příslušenství, které nevyžaduje tolik pozornosti, jako samotná výpočetní technika. Svým způsobem mají pravdu, ale částečně také ne, protože stále v tomto světě potřebujeme mít k dispozici papírové dokumenty, ať už jsou to faktury a dodací listy, anebo měsíční či roční vyúčtování v domácnosti či v zaměstnání, seznam věcí na dětský tábor či na dovolenou nebo docela obyčejný nákupní seznam do hypermarketu, pokud nakupujeme více položek na celý měsíc. Po zakoupení počítače zjistíte, že by se vám tiskárna mohla hodit, protože docházet kvůli každé maličkosti do kopírovacího centra se prodraží a navíc tím ztrácíte spoustu času. I kdybyste měli tisknout jen dvě stránky týdně, stále to má svůj platný význam.

barevný tisk

Mnozí z vás pamatují tiskárny jehličkové a řetězové, které bývaly kdysi dávno hlavním výstupním zařízením ve výpočetních střediscích již za socialismu, zejména ve velkých podnicích, ovšem doba se změnila a dnes je tato archiválie pouze zajímavou a nostalgickou vzpomínkou. V současné době se tiskne buď na tiskárny inkoustové, určené zejména pro kvalitní barevný tisk fotografií, anebo na tiskárny laserové. Co se týče samotného provozu i pořizovací ceny, zda je výhodnější ta nebo ta, pak to velmi záleží na mnoha parametrech, ale v zásadě lze zjednodušeně říci, že je to přibližně nastejno.

laserová tiskárna

K největším výhodám laserových tiskáren patří fakt, že toner nezasychá, a nemusíte tedy tisknout tak často, jako u tiskáren inkoustových. Originální spotřební materiál včetně originálních válců dumtiskaren.cz lze nakoupit ve specializovaných e-shopech, stejně jako kompatibilní, levnější inkousty, tonery i válce. Kvalitu a výtěžnost originálních spotřebních výrobků vám zaručuje přímo výrobce, u těch kompatibilních stoprocentní jistotu nemáte (i když není tak obvyklé, že by byly důvodem k častým reklamacím), ale to se také projeví na výrazně nižší ceně.

Comments are closed.