Jaká specifika mají vánoční látky


Pomalu se začínají blížit Vánoce, a to znamená mimo jiné také tradiční výzdobu. Ta však platí nejen pro dekorace, ale také pro naše oblečení. Není tedy divu, že mnozí lidé mají zájem o vánoční látky, ze kterých by mohli vyrobit buď ubrus, prostírání, nebo (ti šikovnější) i šaty. K tomuto účelu totiž nelze použít jakoukoliv látku.

V první řadě je důležitá barva. K Vánocům již tradičně patří zelená a červená, takže kombinace těchto dvou barev rozhodně navodí ten správný dojem. Rozhodně se však nehodí kombinovat více látek dohromady. Hledejme tedy takovou, která má zeleno-červený vzor.

vánoční látka s motivem hvězdné oblohy

To však není jediná možnost. V nabídce, zvláště v této sezóně, najdeme i ty, které mají přímo vánoční motivy, například ozdobený stromek, jmelí či jiné. I ty je možné použít, jen je potřeba dávat pozor, pokud z nich chceme ušít šaty. V některých případech jsou totiž tyto motivy až příliš křiklavé a na nošení se nehodí. Bývají z nich však pěkné ubrusy, případně prostírání.

Pokud jde o kvalitu, tak zde bychom sice měli sáhnout po té vyšší, neboť se s ní mnohem lépe pracuje. Rozhodně není ideální, když se vám látka uprostřed šití začne trhat, a vy můžete svůj dosavadní výtvor hodit do koše. Proto je vhodná taková, se kterou jde dobře pracovat. Nestyďte se tedy za ni připlatit.

látka s motivem ozdob

Zároveň však mějte na paměti, že onen výrobek budete nosit týden, nejvýše dva. Stejně tak je tomu s ostatní vánoční výzdobou – nejpozději na tři krále ji odstraníte a opět zavřete až do dalších Vánoc do skříně. Rozhodně se tedy nedá říci, že by byla nějak moc používána. Je tedy pravděpodobné, že vám vydrží mnoho let.

I proto byste měli vybírat takovou, která má nadčasové motivy, ať už jsou to barvy či vzor. To, co je letos trendy, totiž nemusí být „in“ příští rok, a s tím je potřeba počítat. Neprohloupíte tedy, pokud vsadíte na klasiku. Koneckonců, je klasikou z nějakého důvodu.

Comments are closed.