Posviťte si na své pracoviště sodíkovou výbojkou

Podívejte se. Když se stále dokola mluví o efektivním osvětlení ploch, zamyslete se i Vy nad tím, jak osvítit plochu Vašeho pracoviště. Děláte na směny, proto i v noci, když přicházíte ke svému velkému stroji na přesypové stanici, neměli byste se přerazit o překážky na zemi, ale také byste se měli dostat bezpečně do kabiny svého velkostroje. A k tomu je sodíková výbojka tím nejlepším osvětlením, které by u vás na pracovišti nemělo chybět.

Vydává tolik světla, že i z dálky uvidíte na to, zda se kolem něj nepotuluje nějaká nepovolaná osoba.

hnědá bota

Mnozí z nás si neumí ani představit, jak takový velkostroj vypadá v životní velikosti. Je prostě i z dálky obrovský. Je mnoho desítek tun těžký. Má nepočítaně velké množství součástek. Ukrást se nedá. Ale poničit ano. Člověk celý tento obrovský bagr, nebo rypadlo ovládá z kabiny, která je umístěná několik metrů nad zemí. Samozřejmě, že má velkostroj vlastní světla, která směřují ke stěně zeminy, ze které rube uhlí. Ale prostor kolem velkostroje musí být dostatečně osvětlen, aby měl člověk v kabině přehled také o tom, co se děje kolem bagru. A v takovém momentě je osvětlení sodíkovými výbojkami tím nejlepším kamarádem každého bagristy.

Pokud se v noci z různých důvodů rubat uhlí nemůže, protože velkostroj, např. prochází údržbou, potom je kvalitní osvětlení na místě. Noční hlídač uvidí i na dálku, zda se nedějí nějaké nepřístojnosti. Známe lapky, kteří si chtějí namastit kapsu sběrem železa za každou cenu. A velkostroj stojí přece na volném prostranství. Taková příležitost!

těžba uhlí

Nebo se může stát, že podloží pod velkostrojem neudrží svou konzistenci a začne se dít něco, na co nikdo nechce ani pomyslet! Velkostroj se začne kácet. Nepřivolávejme katastrofu, ale hlídač může okamžitě hlásit nebezpečí. A to jen proto, že sodíkové výbojky mu umožní kvalitně vidět!
Takže si je pořiďte a uvidíte stejně dobře, jako ve dne!

Comments are closed.