K čemu upotřebíte ocelový kontejner

Získali jste v dědictví rodinný dům, který je zapotřebí uvést do stavu, aby se v něm dalo bydlet? Jestliže se jedná o zanedbaný objekt například po prarodičích, máte v zásadě dvě možnosti – buď jej prodáte v původním stavu a zbavíte se tak mnoha starostí, anebo si jej ponecháte a provedete alespoň základní sanační práce a případné další činnosti, aby bylo možné objekt obývat. Toto se může hodit například tehdy, bydlíte-li v pronajatém bytě, kde každý měsíc platíte vysoké nájemné. Bydlením ve vlastním objektu vám tato položka odpadne, a i když si budete ukládat stranou peníze „do fondu oprav“, bude to zřejmě mnohem méně, než samotné nájemné, co jste platili doposud.

kontejnerová loď

Když se rozjedou stavební práce, bývá nutností kompletní vyklizení objektu, a to ze dvou důvodů. Za prvé by tu mnoho předmětů překáželo a za druhé by mohly přijít k úhoně. Kam ale všechno vystěhovat, když nemáte na zahradě žádné volné prostory? K sousedům? K vašim kamarádům nebo k rodičům na chatu? Anebo ke stěhovací firmě do úložných prostor? Proč ne, ale to vše je (snad kromě sousedů, pokud jsou ochotní) relativně daleko, a potřebujete-li tu a tam nějakou uloženou věc najít a využívat, bude to komplikované.

plavba s kontejnery na palubě

Je tu ještě jedna možnost – pronájem kontejnerů z Prahy. Jedná se o ocelové přepravní kontejnery, které lze zahlédnout například na palubě zaoceánských lodí, co přepravují tisíce tun zboží do velkých vzdáleností. Kontejnery jsou zhotovené tak, aby je bylo možno pokládat na sebe do několika pater, což znamená, že jsou velmi pevné a robustní. Na vaší zahradě mohou bezpečně přechovávat po dočasnou dobu jakékoli předměty, co se do jejich útrob vejdou. Pronájem je možné uskutečnit i na delší dobu několika týdnů až měsíců, co se může hodit právě v případě stavebních prací ve vašem domě. Důležité je ovšem zajistit přístup technice, která kontejner doveze a umístí na zahradu.